Website van Alex Reuneker over taal, hardlopen, wielrennen en reizen

Man in het wild

- Posted in Reizen by - Permalink

Inmiddels al weer tweeënhalf jaar geleden kreeg ik voor mijn achtendertigste verjaardag van mijn ouders het boek Man in het wild. Zoals dat wel vaker gaat, belandde het boek op mijn ‘te lezen’-stapel, maar inmiddels heb ik het met veel plezier gelezen.

Man in het wild

Jaco Benckhuijsens Man in het wild

In het boek vertelt Benckhuijsen op prettige wijze over zijn vouwkajakreizen langs drie wilde kustgebieden in de Grote Oceaan: de Aleoeten, Papoea-Nieuw-Guinea en Vuurland. Ik vond het tijdens het lezen vooral heel mooi hoe hij contact met anderen weet te maken en hoe hij dat heel menselijk en invoelend beschrijft. Verder was ik onder de indruk van de reizen zelf en vooral van de zelfredzaamheid die hij nastreeft en beschrijft; niks geen back-up-voertuigen of volgboten. Sterker nog, in het laatste deel kajakt hij zonder vergunning (en eigenlijk met verbod) langs de randen van Vuurland en weet hij in het boek het extreme karakter van zijn tocht te beschrijven, zonder dat je overigens ook maar ergens het idee van borstklopperij krijgt. Natuurlijk is het heel wat, zo’n reis vol gevaren, maar hij kiest er zelf voor en prijst zich gelukkig dát hij zo’n keuze kan maken.

Een aanrader, dit boek, voor iedereen die van mooie, bijzondere en spannende reisverhalen vol bespiegelingen houdt. Het is te koop op https://jacobenckhuijsen.bandcamp.com/album/muziek-man-in-het-wild.